‘Sihirli Flüt’ten anlamlı konser

Avusturya Kültür Ofisi’nde gerçekleştirilen konserde Şefika Kutluer’e, piyanist Hyun Sook Tekin eşlik etti. 
 
Wolfgang Amadeus Mozart ve John Sebastian Bach’ın eserlerinden oluşan repertuvarda, Muammer Sun’un ‘Bozkır’ın Sesi’ ve Meksikalı besteci Jose L. Elizondo’nun Kutluer için yazdığı ‘Şefika’s Menuetto’ eseri de yer aldı. 

Avusturya’nın İstanbul Başkonsolosu Josef Saiger, Avusturya’nın İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ofisi Müdürü Silvia Neureiter ve İstanbul Rotary Kulübü Başkanı Tolga Kılıç’ın yanı sıra kültür ve sanat dünyasından isimler etkinlikte yer aldı. 

Konserin ardından toplanan bağışlar, Hatay’daki depremzede öğrencilerin müzik eğitimine katkı sağlamak amacıyla kullanılacak. 

“ÖNEMLİ OLAN DÜŞÜNÜLMEK”

Şefika Kutluer, deprem konusunu diri tutmak amacıyla konser verdiğini belirterek, “Bu kapsamda konser faaliyetlerime devam ediyorum. Daha evvel ‘bir konteyner de bizden’ projesiyle konserler vermiştim. İki konteyner hediye edebildik. Bunlar tabii çok küçük yardımlar ama önemli olan düşünülmek, değer verilmek ve var olduklarını onlara hissettirmek” dedi. 

Deprem bölgesinde çok daha fazla yardıma ihtiyaç olduğunun altını çizerek “Biz böyle bir damla yardım yapıyoruz. Daha büyük yardımlar da yapabiliriz. Mesajımız herkese. Onlara bu ufacık katkımızla değer verdiğimizi göstermek ve bir motivasyon sağlamak istiyoruz” diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x